Nagy bejelentést tett Nagy Márton minisztériuma két magyar biztosítóval kapcsolatban

Nagy bejelentést tett Nagy Márton minisztériuma két magyar biztosítóval kapcsolatban

Az eddigi 45 százalékról 10 százalékra csökkenti tulajdonrészét az állam a Vienna Insurance Group biztosítócsoport a magyarországi üzletágában, vagyis az Alfa és az Union biztosítókban, az együttműködés stratégiai keretek közt folytatódik – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium. Az eladási árat nem árulták el, így az sem világos, milyen társadalmi-gazdasági értéke volt az elmúlt másfél év állami „kalandjának” a két biztosítóban, és mi indokolja a 10%-os tulajdon fenntartását a túladóztatott biztosítókban. Hamarosan újabb biztosítós bejelentés várható az államtól: fény derülhet a szintén csak átmenetileg állami kézbe vett Posta Biztosítók új tulajdonosára.

Mit keres az állam az egyik legnagyobb magyar biztosítóban, és mi jön ezután? (Interjú)

Mit keres az állam az egyik legnagyobb magyar biztosítóban, és mi jön ezután? (Interjú)

Tavaly új, állami tulajdonost, idén pedig új elnök-vezérigazgatót kapott az ötödik legnagyobb díjbevételű hazai biztosító, az Union. Havas Gáborral, a társaság első emberével arról beszélgettünk, milyen tulajdonos az állam, hogy halad a közös jövő építése „testvérbiztosítójukkal”, a hamarosan Alfa néven futó Aegonnal, és mik a meglátásai a számukra fontos részpiacok jövőjéről.

Kötelező biztosítás: jogszabályt sértett az Union Biztosító, új díjakat kell hirdetnie

Kötelező biztosítás: jogszabályt sértett az Union Biztosító, új díjakat kell hirdetnie

Az MNB tízmillió forintos felügyeleti bírságot szabott ki az Union Biztosítóra, illetve kötelezte kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) díjtarifájának újbóli meghirdetésére. A júliustól alkalmazandó díjtarifa alapján a biztosító ötnél több gépjármű esetén a nem természetes személy ügyfeleinek egyedi szerződésekként nem, csak flottás kötvénnyel teszi lehetővé a kgfb megkötését, amely megoldás jogszabálysértő - közölte az MNB.

Átlagosan 137 ezer forintot hagytunk a magánorvosoknál

Átlagosan 137 ezer forintot hagytunk a magánorvosoknál

A magyarok elsősorban az ellátáshoz való gyorsabb hozzájutás és a nagyobb odafigyelés miatt hajlandóak fizetni a magánorvosi ellátásért, ám érthető módon sokak számára jelent visszatartó erőt ezzel kapcsolatban, hogy nincs pénzük a fizetős ellátásra, vagy sokallják annak költségeit - derül ki az Union Biztosító megbízásából az NRC által 1200 fő megkérdezésével elvégzett reprezentatív kutatásból.

Most Szegeden vásárolt be a Doktor24 és az Union

Most Szegeden vásárolt be a Doktor24 és az Union

A Doktor24 és az Union közös vállalata a régiós piacvezető szegedi MediTeam Zrt.-t vásárolta fel és terveik szerint a megye első számú privát egészségügyi szolgáltatójából regionális ellátóközpontot hoznak létre. Az ügylet azért is érdekes, mert csupán néhány hét telt el a TritonLife bejelentése óta, amiből kiderült, hogy a másik országos hálózatot építő, vezető magánegészségügyi szolgáltató szintén Szegedet vette be legutóbb.

Hivatalos: eladták a magyar Aegont

Hivatalos: eladták a magyar Aegont

Ma zárult le az Aegon magyar leánycégének értékesítése, a VIG 620 millió euróért veszi meg a társaságot.

Magánegészségügy: vidéken is felpörög a konszolidáció

Magánegészségügy: vidéken is felpörög a konszolidáció

A Doktor24 és az Union Vienna Insurance Group Zrt. közös vállalata megvásárolta a Közép-Dunántúl régió meghatározó magánegészségügyi szolgáltatóját - jelentették be a felek kedden. A két vásárló tehát beindította az országos hálózatépítést, amelyet a Portfolio-nak adott interjúban jelentettek be először, közös vállalatuk, az Első Magánegészségügyi Hálózat Zrt. akvizíciója idén a legnagyobb volumenű, szakmai befektető által végrehajtott felvásárlás volt a fővároson kívül.

Példátlan együttműködéssel építenek új országos egészségügyi hálózatot Magyarországon

Példátlan együttműködéssel építenek új országos egészségügyi hálózatot Magyarországon

Be fog következni egy robbanásszerű növekedés a magánegészségbiztosítások piacán - vetíti előre Almássy Gabriella, az Union Biztosító elnök-vezérigazgatója. Lancz Róbert, a Doktor24 vezérigazgatója pedig szintén azt vallja, hogy komoly lehetőség van a magánegészségügyi biztosítások piacában. Nem véletlen ezért, hogy a saját területén meghatározó két szereplő a magyar piacon egyedülálló stratégiai együttműködésbe fogott. Ennek rövid távú eredménye egy közös cég, amely finanszírozza és megvalósítja, hogy a biztosító és a magánegészségügyi szolgáltató ügyfelei egy országos hálózatban, azonos minőség mellett jussanak ellátáshoz. Az együttműködés részleteiről, a jövőbeli tervekről a Portfolio-nak adott exkluzív interjúban beszélt a két cégvezető. Megtudtuk többek között azt is, hogy a fővárosban már évek óta zajló piaci konszolidáció és felvásárlási hullám be fog gyűrűzni az ország többi részére is, jelenleg is 10 akvizícióról tárgyalnak.

Távozik az Union Biztosító vezére

A bécsi székhelyű VIG csoport felügyelő bizottsága 2019. szeptember 10-én hozott határozatával Lehel Gábort, az Union Biztosító elnök-vezérigazgatóját 2020. január 1-jei hatállyal a VIG igazgatóság tagjává nevezte ki – derül ki az Union közleményéből.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.